in

Улюблена вправа Будди

Якось після проповіді Будда був оточений великою кількістю людей. Проповідь стосувалася Дхарми (сукупність встановлених норм і правил, дотримання яких необхідне для підтримки космічного порядку) і викликала здивування у людей і масу питань, які зводилися, по суті, до одного: як знайти своє покликання, як серед безлічі мирських турбот дізнатися і виконати власне призначення?

Будда запропонував залишилися і виконати його улюблену вправу.

“Уявіть, що у вас все є, – сказав Будда, – гроші, житло, друзі, слава, влада – все, що вам здається необхідним. Ви розумні і гарні, ваше тіло здорове. Ви володієте усім, чого б ви тільки не побажали, у всіх світах. І ось ви прокидаєтеся вранці, встаєте, починається новий день. Що ви будете робити?”

Людям спочатку було дуже складно це уявити – по інерції думки поверталися до задоволення звичних щоденних потреб. Але ось одному вдалося абстрагуватися, потім іншому, третьому – вправа стало давати результати. Хтось заговорив про те, що займеться вихованням дітей, інший захотів вивчати рух зірок, третій – будувати зручні для життя міста. А хтось просто сказав, що якщо у нього все є, то він піде ділитися цим з нужденними.

“Ви тільки що розповіли мені про своє призначення, – підвів підсумок Будда. – Залишилося, не втрачаючи часу, почати його виконувати. Тож поспішайте”.

Як вам цей пост?

4 points
Upvote Downvote

Total votes: 6

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 83.333333%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 16.666667%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мудра притча про те, як потрапити у Рай